Jdi na obsah Jdi na menu
 


Existují lidé oškliví

2. 8. 2008

Každý z nás už někdy slyšel, že neexistuje ošklivý člověk, že lidé jsou krásní nebo oškliví vnitřně. Že  nejde o vzhled, ale o krásnou duši.

Blá blá...

A teď se podíváme, jaká je realita. Kluci holky nechtějí, protože jsou hnusné. Holky nechtěj kluky, protože jsou hnusní.

Samozřejmě, nikdo nekouká na to, že by i ten hnusný možná měl krásnou duši. A proč? Protože o tom partnerské vztahy primárně nejsou. Kontakt se navazuje napřed vzhledem a když člověk zaujme, tak  potom si buď sednou a nebo se musí rozejít.

Proč si potom lidi vymýšlí krávoviny typu, že neexistují oškliví lidi? Pro každého může být ošklivý někdo jiný, to jo, ale to je jak kdybych řekla, že neexistuje hnusná písnička. Každý má svůj vkus, ale  jsou písně, které se většině lidí líbí a které ne a tak je to i s lidma.

Potkávám na ulici průměrné kluky s nehezkýma holkama, pro toho kluka je ta holka evidentně krásná a přitažlivá, když ji objímá a líbá, ale nic to nemění na tom, že holka sama o sobě je nic moc.

Co je to krásná holka? Holka, která se líbí většině posuzovatelů... Tudíž když si vezmeme holku, která se líbí jednomu z deseti a zbývajících 9 řekne Fuj, je to známka toho, že děvče pravděpodobně pěkné není.

Každý má možnost svůj vzhled nějak zlepšit. Existuje cvičení, líčení, kadeřníci a kosmetičky. Krasavce a krasavice to z lidí nehezkých neudělá, ale budou minimálně průměrní a zvýší se šance, že zevnějškem nebudou odpuzovat potenciální partnery.

Každý z nás si někdy řekne: "Páni, ta je ale ošklivá / ten je ale hnusný." Nebo snad ne? Tak vás prosím, nekrmte lidi blbostma... o duši to v dnešním světě ( a myslím, že nikdy ) nebylo.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pravdu dis,devce

(Taky hnusna, 7. 2. 2017 10:10)

Taky patrim k tem,kterym sudicky naflusaly do kolibky a ac jsem se s tim za ty roky docela srovnala,doopravdy me mrzi ty roky utrpeni ve skole,zavidim hezkym ci normalnim holkam ne krasu,ale to,ze se obesly bez teto zkusenosti.

Ano,jsou krasni,hezci,normalni,nehezci a osklivi lide.

Moderni je individualismus,takze do osklivek se ze vsech stran tlaci,at se na sebe usmeji,budou hned krasny a at se jako krasny chovaji,ze se tim shodi jeste vic,uz nikomu nedochazi.

Provozovatele zalezitosti jako Baculate krivky atd stavim na stejnou uroven jako autorky pro ana blogu a vse bych to pozavirala pro ohrozovani zdravi.Obezita je nemoc,tlusty holky jsou nemocny a morbidne obezni baba proste hezkou postavu nema,i kdyz ji to x podobne postizenych na netu napise. Dvestekilova baba fakt vzrusi leda tak uchyla,ci hodne tolerantniho cloveka,ktery one "zene" dokaze odpustit jeji lenost. Doopravdy nesnasim ony "motivacni" kecy, mej se rada,jsi krasna atd,co utoci odevsad.Proste jsou i osklivi lidi.Nekdo je k tomu navic i k nicemu,zbytecna existence,casto jako trest za minuly zivot. A zadny Cosmopolitansky ci psychologicky kecy na tom nic nezmeni.Nejhorsi na tom je,ze tihle lide by meli plne pravo ukoncit svuj zivot,lec ze strachu v dalsi karnaci tak neucini.Hnusnej zacarovanej kruh,neprala bych to nikomu dalsimu,tak si prosim vazte toho,ze jste hezke,normalni ci "pouze" osklive

Tak pravím já....

(ZelenyDrak, 2. 8. 2008 21:01)

Myslím že si zcela neuchopila podstatu toho o čem je tu řeč.
Krása je opravdu subjektivní a je to o vztahy jsou u lidí jež jsou trochu dušavně dál mnohem více mo duši než o čemkoliv jiném(tím je myšleno psyché, tety chování charakter atd).
Já a většina mě podobnách lidí se shodneme na tom že na vzhledu nesejde, důležité je pouze to aby nas ona holka neodpuzovala a to je jádro celé této tématiky.
Každý má jiný typ, atd atd. Ale odpudivé čili objektivně škaredé osoby jsou a ty jako hezké nevydí téměř nikdo. Jsou to osoby jež mají velmi silné vady na kráse a mnohdy je jich skonbinováno víc.Napříkald jsou velmi silně obézní, mají křívé zuby atd.
Takže poud to schrneme tak dojdeme k závěru že je to o duši a na vzhledu zase tak nesejde pokud nás daná osoba neodpuzuje a to jsou právě ony osoby objektyvně škaredé jež mají velmi silné vady na kráse.

Re: Tak pravím já....

(NULA, 9. 11. 2013 0:19)

Jsi mimo.....krasa pro lidi opravdu subjektivni neni. Ze neni videt pekne holky? Utri si oci a rozhledni se. Proc tady pisu? Jsem stary a skaredy, je mi 37 roku.
Ze by o me naka holka zavadila? zadna sance, proc taky. Nikdo nechce travit cas s odpadkem a jeste se snad s nim chlubit ostatnim znamym a pratelum. Ja to chapu a o nic se nedejboze nesnazim, tyto vztahy jsou urceny mladym, pohlednym, vzdelanym a zajistenym...na takove je radost pohledet, ti tvori zdravou a prosperujici spolecnost. Hnusni a nadbytecni tu nemaji co delat, k nicemu neslouzi..jsou ostatnim pro smich a filozoficke pojeti o krase a vztazich, jako uvadis do tohoto sveta nepatri. Ano, svet je povrchni, ale asi je to tak spravne. Veci, jako ja prece jednu funkci plni: ostatni si na ne mohou ukazat a vyvarovat se podobnym tragediim.
Jaky je to vlastne zivot? V podstate jako stin, ktery se plizi nocnimi ulicemi. Driv to bolelo, dnes uz clovek otupil a tesi se ze stesti ostatnich. To stesti vsem, jez nejsou jako ja opravdu od srdce preju.

Hnusná povrchní doba

(Prašivka, 10. 4. 2013 14:37)

Je to pokrytectví pořád mluvit o tom, jak na vzhledu nezáleží, když se podle toho nikdo neřídí. Ani ti, co třeba podle vás chodí s někým nepřitažlivým, protože pro ně ten člověk přitažlivý je. Kdyby nebyl, tak s ním do vztahu nikdy nepůjdou.
Nestačím zírat jakým stylem chlapi běžně komentují úplně normálně vypadající ženy, přitom sami taky nevypadají jako filmová hvězda. Lidi už jsou tak zblblí z vyretušovaných modelek, že jim nedochází, že takhle nikdo nemůže vypadat.
V první řadě jde prostě o vzhled - je to otázka prestiže sbalit krásku (viz. mladé zlatokopky a postarší pracháči).
Ošklivé ženy chlapi jako ženy ani nevnímají. Chovají se k nim v lepším případě jako ke kámošovi, v horším jako k odpadu.
Celá tahle doba je tak neskutečně povrchní, že horší už to snad ani být nemůže.

Tak to znám až moc dobře!

(Lee, 30. 11. 2010 10:59)

Od základky slýchám jenom to, jak jsem ošklivá a hloupá. Velice slušně řečeno. Kvůli těmhle "hodným" lidem jsem nedostudovala gymnázium a nešla na medicínu, jak jsem si přála. Když jsem studovala vyšší zdravotní školu, tak mě na ulici zastavil nebo spíš přepadl jeden člověk, co na mě zahučel:"Naval prachy, ty prasečí ksichte. A když nemáš, tak vypadni". Romští výrostci a mladíci s fernetem v ruce mě zase řekli, že jsem postižený mrzák, protože nosím brýle. Výsledek toho všeho? Nemůžu se podívat na sebe do zrcadla, ty roky nadávek ze mě udělalo psychickou trosku - mám za sebou pokus o sebevraždu, sebepoškozování se žiletkou, léčbu antidepresivy a nenávist k sobě samé. Bohužel chybí peníze na plastiku, tak čekám, až si pro mě příjde zubatá a zbaví mě trápení. Hezký příběh, nemyslíte? Vy úhlednější, když chcete zničit někoho, ke komu byl Všemohoucí zlý a místo krásy mu dal vzhled člověka s Downovým syndromem po cévní mozkový příhodě, říkejte mu každý den po dobu několika let, že je hnusný, blbý, k ničemu a zaručeně ho doženete do hrobu!

je to tak ošklivý lidé si asi nevrznou

(ošklivec, 5. 8. 2010 17:29)

ANO,všem lidem na světě záleží na vzhledu a kdo tvrdí opak tak lže!!! Mám stím 21 let zkušenosti takže vím co říkám respektive píšu. Když někdo oněkom kdo je ošklivý řekne, že není a bude mu to tvrdit furt dokola klidně bude i přísahat tak je to jenom o tom, že dotyčnému ošklivci nechce ublížit zkrátka je to pro ošklivé lidi nadějě, že třeba....(rozumíte mi???) No,zkrátka ošklivost existuje je to jako dobro a zlo a tak je i krása a ošklivost prostě vše má svůj rub i líc takové hodnoty jsme si my lidé sami vytvořili tak proč je teď popírat je to kruté, ale je to tak...!!!!!!!!!!!!