Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návrhy

3. 8. 2009

Rád bych se zde zmínil o některých změnách ve státě, o nichž si myslím, že by byly přínosné. Pokud máte chuť číst a přemýšlet, tak budu rád za vaše reakce, případně pokud má někdo chuť, může sám nějaký nápad přidat. Jdeme na to.


Stát má mimo jiné funkci ochrannou, proto jsem jednoznačně pro zvýšení pravomocí policie, měla by mít možnost prohledat bez předchozích prostojů i soukromý dům či byt. Někdo může namítat, že by se mu nelíbilo, kdyby přišel domů a u něj byla policie, ale pohleďme na toto z druhé stránky, pokud někde přechovávají uneseného nebo se někde skrývá zločinec, tak je třeba zasáhnout hned,

né až po hromadě papírování. Samozřejmě by se mohl stát omyl, v němž by policie vtrhla do obydlí někoho naprosto nevinného, ale to je malá daň za to, kolik životů a nejen jich to může zachránit. Navíc ten, kdo nic nespáchal a nemá doma nic nelegálního, se nemá čeho obávat. Některé z vás jistě napadá zneužitelnost oněch pravomocí, ta by však byla minimální s dalším opatřením.

Každý policista by u sebe musel mít malou kameru s mikrofonem napojenou na centrálu, jež by byla zapnuta po celou dobu jeho služby.

Tak by se dalo zamezit zneužití pravomocí, chování policistů proti předpisům, korupci a podobně.

Dále bych uvítal úplnou odanonymizaci internetu. Bylo by možné zjistit, kdo co dělá, kde bydlí atd. Tím by se zamezilo nelegálnímu stahování hudby a software, dále by také došlo k minimalizaci internetových zločinů. Samozřejmě by mohli existovat servery, kde by se lidé mohli anonymně vyzpovídat, ale při porušení slušného chování by došlo k odhalení. Majitelé takovýchto serverů by měli povinnost udat udaje některého z uživatelů na žádost policie. Ani po technické stránce by toto odanonymnění nebylo přiliš těžké, běžně se již používá na úrovni firem.


Řidičům hromadné dopravy bych dal pravomoc nevzít cestujícího, jenž výrazně obtěžuje okolí (bezdomovci, blijící opilci.....)


Místo sociálních dávek by bylo dle mě lépe zavést potravinové lístky a proplácení inkasa. Tyto dávky slouží k tomu, aby člověk přežil do doby, než si najde novou práci, né ke kupování alkoholu a cigaret, nebo žití jen z nich místo zaměstnání. Nájem by mu byl proplacen a potraviny by

onen občan v nouzi nakupoval za lístky. Dávka by obsahovala i finanční hotovost, ale ve velmi malé výši.

Tímto by se zamezilo vzniku bezdomovců, kteří všechno propijí a prokouří, místo aby zaplatili nájem a jídlo.


Řemesel by si lidé měli více vážit, dnes letí trend mít aspoň maturitu a sedět v kanclu, na řemesla jsou posílání povětšinou jen méně schopní lidé a to je škoda, o dobré pracanty je potom nouze a hemží se to tady fušerama...

Být dobrým dělníkem, tesařem nebo lakýrníkem rozhodně není méněcenné povolání.


Tak, to by bylo pro začátek všechno, časem sem připíšu další nápady. Na závěr si dáme pár otázek na zamyšlenou.


Má se někdo, kdo doma nemá nic nelegálního ani sám nic nespáchal proč bát domovní prohlídky policistů s kamerami napojenými na centrálu?

Co dobrého může přinést naprostá anonymita internetu? K čemu je používána jinému než k nelegálním činnostem a sprostému urážení jiných?

Znáte bezdomovce, který nepije a nekouří? Kolik jich znáte?

Kdo kromě anonymity milujících, duševně labilních, sebepoškozujících, duševně nemocných, asociálních, pomatených, egoistických jedinců a zločinců se má proč bát těchto opatření?

Co prospěšného nám mohou tito lidé přinést?

Když na nějaké narazíme, je dobré je ničit? Nebo jim zkusit pomoct?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hezká myšlenka

(Petra, 8. 3. 2012 13:17)

Nezní to zle ale bereš v ůvahu lidi jako jsem já?Samoživitelka 3 děti o práci nezavadím(děti do 15 let)Chodím od ůřadu k ůřadu připadám si jako odpad společnosti.A přitom by stačilo aby někdo místo počtu mých dětí ocenil mé pracovní schopnosti

???

(P..., 25. 8. 2009 15:51)

no...dost azjímavý článek,ale řekla bych ,že máš špatné info...Bezdomovci nedostávají většinou žádné dávky,jelikož nemají trvalý pobyt a většinou ani doklady a ti co je mají ,mají 2020kč,což jim nemůže vystačit absolutně na nic...Pro ty bezdomovce ,kteří to mají JSOU zavedeny potravinové lístky,proplacení inkasa a měsíčně dostávají kapesné 50kč...
I kdybych doma neměla něco nelegálního stejně by mi vadilo když by mi tam vtrhla policie a začala se mi kopat ve věcech...

Já ti nevím

(Kuba, 5. 8. 2009 18:11)

A zase je tu otázka soukromí. Samozřejmě s tvým postřehem o únoscích, a úchylácích je všechno v pořádku, ale lidé, kteří budou postiženi a přitom nevinní se budou bránit bez ohledu na to, mají-li se čeho bát. Bude nutné zamezit různým právním kličkám a napsat skutečně "neprůstřelné" zákony. Co se týče internetového prátství, neznám nikoho, kdo by doma neměl nějakou nahrávku nebo film stažený. Touto problematikou se zabývá policejní oddělení internetové kriminality. To, nakolik je tahle parta efektivní, je jiná otázka. Co do anonymity webu: I mně vadí vulgárnost na různých serverech. Kolikrát je čtení diskuzí adrenalinový sport. Tohle však mnoho serverů řeší povinnou registrací, v diskuzi se pak objevuje celé jméno a město. Pokud se i pak nepolepší, jeho problém. Ostatní budou vědět, že ten člověk je prase. A jen pro pořádek: Web není tak anonymní, jak se zdá. Vysledovat IP adresy není pro zkušenější ajťáky problém. Většina lidí si totiž nedává tu práci ji skrývat. Mimochodem: Jak tě napadlo tohle téma?