Jdi na obsah Jdi na menu
 


Americká střední by se měla zakázat

5. 6. 2009

Týjo, to jsem tu nebyla tak dlouho? Asi se mi nějak nechtělo a taky nevím, co by vás zajímalo. Od jisté doby si představím, jak si to tu čtou určití lidi a třískaj se smíchy...a ta představa mi není zrovna po chuti, tak už mám asi určité zábrany sem psát něco osobního.

Ale vzpomněla jsem si na Comeback, jak Ivuška - Vačice házela na svůj blog veškeré dění u nich doma... :D

Tak asi ve zkratce nějak...  museli jsme nechat utratit psa, protože byl starej a nemocnej... pak jsem taky nasrala třídní, nebo spíš rozbrečela třídní a nasrala třídu, protože jsem se zeptala, co se jí stalo. Vím jen, že ji pokousal pes a toho utratili a když jí to někdo připomněl, nějak to nedala...  to aj chápu, spíš nechápu, že  se do mě pak všecky slípky ze třídy pustily jako do největšího zla, přitom tu debatu o psu začal dokonce i někdo jinej... ale toho si asi nikdo nevšiml.

Další novinka je plánovaný výlet do Prahy ve čtvrtáku v září, který bude jednak přes celý víkend, pak bude taky drahý a budem tam určitě zas kontrolovaní jak malé děti ve školce. Krom toho je v plánu muzikál Carmen, taktéž drahé a ke všemu nemám moc ráda divadlo. Proto uvažuju, že bych nikam nejela, ještě bych zase  bydlela s nějakýma kozama...

Vím, jak spolubydlení na týden dopadlo loni na turisťáku a zopakovat si to nehodlám, nebylo to nic příjemného.

A letos to bude taky bída, měli jsme jet na Slovensko, ale díky třídní pokousaným nohám by túry nezvládla, takže prý asi pujdem do akvaparku :)) To by byl asi nejlevnější výlet, na kterém jsem kdy byla a že ty školní výlety stály všecky za prd, kromě toho  v devítce, ten se mi i líbil... :)) hlavně ohníček večer měl svoje kouzlo, přestože bych si u něj představila úplně jiné osoby.

Vždycky, když čtu o nějaké fajn třídě a o kolektivu, kde se baví kluci i holky dokupy a kde je sranda a mají prima vzpomínky a je to tam o něčem, píšou se tam příběhy a zápletky, leckdy jako z telenovely... tak si můžu jen tak snít, protože já nikdy do ničeho takového nechodila. Jo, možná kdysi na základce, ale to jsme byli banda blbů a  myslím, že kdybysme tam měli méně agresivních lidí a víc těch tolerantních, tak  bysme si celkem i rozuměli.

Potom to stálo zahovno... střední je úplně o ničem, není tu nic... jen nuda a přežívání ze dne na den a doufání, že nás pustí dříve domů. Protože se tu  zhola nic neděje, občas se někdo pomlouvá a pak je chvíli dusno a pak zas dobrý a nic...  kdyby měl někdo o naší třídě napsat román, tak není o čem, byly by v něm jen prázdné stránky.

I když co jsem si tam poslechla debaty mezi holkama, tak nejsem sama. Dost lidí si kdysi vysnilo typickou americkou střední, se smíšeným kolektivem, s frajerama a loserama a s týmem roztleskávaček a školním večírkem s královnou plesu a skříňky na chodbách a  aktivistickým týmem ze školního časopisu...a všichni jsme se pěkně zklamali.

Už to tu nějak doklepem.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nesmysly

(Nikola Fuksová, 12. 6. 2009 11:41)

Myslím si, že tahle debata k ničemu nevede.Jednak začala tím, co se stalo ve třídě (třídní) a končí nějakými taháky.Co se týče té třídní tak chybu udělala i Zuzka i Petra,Zuzka má pravdu zbytečně to odnesla sama když to začala Petra se slova:"A co pejsek?Pif?"Což mi přišlo velice stupidní. Co se týče taháků tak je stejně používáme všichni. Na co se učit do předmětů které nám k ničemu nejsou, ale na druhou stranu k čemu nám bude pořád používat taháky?U maturity nám stejně budou k HOVNU!

lingua latina

(Lorrina, 10. 6. 2009 19:59)

Tu někomu hrabe z latiny, že, execeo?

poserte se

(execeo,es,ere, 10. 6. 2009 19:37)

na měkko!

ZelenyDrak

(...XXX..., 10. 6. 2009 18:01)

Já si zase myslím, že anonymita a nick jsou zcela dvě odlišné věci, protože když se jedná o anonym, nikdy tam není nikdo podepsaný...vůbec žádným způsobem...kdežto na druhou stranu nick je zase něco jiného..takže nad tímto by se taky mohlo trošku zauvažovat...a taky si nemyslím, že je tvoje přezdívka u nás ve třídě znnámá...u zuzky určitě jo, ale v naší třídě, no nevím...s tím, že taháky mají svoje + a - s tebou souhlasím, to je pravda, ale když mám ten tahák, ten se nepovyšuju nad někým, kdo má horší známku, což některé osoby dělají hodně rády...takže tady bych taky opět zapřemýšlel, co je a co není fér...

XXX

(ZelenyDrak, 10. 6. 2009 17:23)

Toto je nick,který používám dlouho, mám ho téměř všude a nejedna osoba z vaší třídy ví, kdo se pod ním skrývá. Kdybych chtěl být anonymní, tak se taky podepíšu třeba jako XXX nebo YYY.
Já nikoho nesoudím, jen jsem poznamenal, jak by tyto činy mohly působit.....
No to je na každém, bud používá taháky což má své + a -, nebo je nepoužívá a to má své + a- také. Když si někdo myslí, že mu například fyzika k nečemu dál bude, tak ať se učí, jeho věc, ale anonymně udávat ostatní, protže mají jiný postoj, to si nemyslím, že je příliš fér.

...

(ZelenyDrak., 10. 6. 2009 17:17)

jo a ještě když o někom píšu, tak bych měl správně napsat jeho jméno...

...

(...XXX..., 10. 6. 2009 17:05)

jo a ještě bych dodal, že vím že jsem v poslední době měl taky asi 3 taháky, tak jenom aby to tady už zaznělo, kdyby to chtěl někdo vytáhnout

ZelenyDrak

(...XXX..., 10. 6. 2009 17:00)

Někdo by si to klidně myslet mohl, ale nikdy se nesoudí osoba, kterou pořádně neznám a nic o ní nevím, možná jenom něco z doslechu...A co se týče těch taháků, tak bych vám všem přál vyzkoušet si ten pocit, kdy se něco učíte jak debil, dostanete za 3 a jste rádi, že jste tu trojku dostali, a někdo kdo měl tahák dostal 1 a ještě se vás zeptá : " A ty si se neučil?" jo a lepší je ještě : "Jsem lepší než Petr." Hey no čím to asi bude, že Petr je takový kokot, který si nechá dát raději špatnou známku, ale ví, že jí má poctivě ? Taky by bylo dobré zamyslet se nad druhou stránkou celé věci...Jo a NICK si budu používat jaký chci, a jelikož se mi tento líbí, tak pod ním taky psát budu, taky tady nevidím, že by tady psal nějaký viktor???? hmmm????? že by to byl taky nějaký srab...no nevím, ještě o tom popřemýšlím !!!!! Tak hlavně že se bavíte...a že se ti tady konečně rozjela diskuse zuzi...gratuluju :-)

Pro Lucku

(Lorrina, 10. 6. 2009 15:54)

No Luci, já právě myslela, že se o tom bavit chce, když Petře odpovídala. Kdybych se o něčem nechtěla bavit, tak řeknu, že se o tom nechci bavit a v tom případě bych se taky na nic neptala, stejně jako kdyby Petra nezačala. takhle jsem jen... navázala? A pak se všecka špína snesla na mě, což se mi nelíbilo. Tobě by se to taky nelíbilo, kdyby po tobě všichni řvali za debatu, kterou jsi ani nezačala.

...

(Lucie Návratová, 10. 6. 2009 14:56)

Zuzi, myslím, že bylo velice nevhodné se třídní zeptat. Vím, že jsi debatu nezačala ty, ale všem bylo jasné už po otázce Petry, že se o tom třídní nechce bavit a ze ji dost rozhodila. Tys tomu dala třešničku na dort a jelikož ma většina třídy třídní rádo tak se ji zastala. Možná moc impulzivně... A tvůj dodatek alespoň nemame matiku mi přišel jako ubohá výmluva. Příště si nejprve rozmysli co chceš říct a pak až to řekni. Jiank nic ve zlém...

Peter Šlesárík

(ZelenyDrak, 9. 6. 2009 21:54)

Člověk by si až pomyslel že je tento "muž" srab. Někdy udává spolužačky učitelkám že píší taháky, jindy zase píše anonymně na tento blog pod nickem XXX......ach jo

Názor

(...XXX..., 9. 6. 2009 17:58)

Tak to si opravdu může myslet jenom jediná osoba ze třídy, není důležité všechno vědět, ale zůstat tolerantní k osobě, která prožila něco, o čem se jí zrovna nechtělo mluvit...a k tomu, byla první den ve škole od té doby, co se to stalo...takže mi nepříjde zrovna nejlepší hned se jí na to zeptat, ale budíž. A možná by se ti i něco mohlo líbit, ale to by si to nemohla hned na začátku zavrhnout a znechutit, ptz to je pak jasné, že když si to znechutíš, tak se ti tam pak líbit nebude. A ještě co se týká toho románu, tak si myslím, že stránky by určitě nezůstaly prázdné, určitě by se tam psalo o jisté osobě a to ve velice dlouhých rozvitých větách a taky by to určitě nebylo nic hezkého, takže nevím mezi jaký román by to spadalo, někdo by asi musel vymyslet nové odvětví, tak a to je asi vše...takže si ten jeden rok s náma ještě užij :-)