Jdi na obsah Jdi na menu
 


Barvení zdí

23. 8. 2007

Papouch je sice tvor od přírody líný, ale čas od času ho popadne vlna energie a elánu, tak se vrhne na něco, co by ho jinak ani nenapadlo.  Sedí si tak ve svém pokoji, i když ten pokoj není ani jeho ani bratra, který jej ovšem za svůj vehementně prohlašuje při četných hádkách. Nu, ale to už je jiná historie :)
Zkrátka a dobře mi před pár dny padl pohled na stěnu a zaregistrovala jsem:

  1. "Ohlazenou" malbu tvořící tmavě fialové fleky na jinak světle fialové zdi
  2. Rozmáznuté komáry
  3. Sem tam odloupnutou omítku
  4. Podezřelé kruhovité skvrny za stolem
Vzhledem k tomu, že to tu vypadalo jako u hnědočechů a máti prohlásila akorát, že by se s tím opravdu mělo něco dělat, bráškovi to bylo jedno a tátovi jakbysmet, tak  mě napadlo, že bych se do toho pustila sama. Táta byl pověřen nákupem růžového Primalexu a v nejbližším volném dni, tzn dnes, jsem se dala do díla.
Prvním krokem ke krásné světle růžové stěně je umýt tu starou, ošklivou, fialovou barvu. Takže houbu na nádobí, kýbl, horkou vodu, rukavice, k tomu větrák ( bylo děsné vedro ), CD přehrávač ( aby se mozek zabavil, zatímco ruce pracují ) a jde se na to.
Nemusím asi vykládat, že je to jednotvárná, mokrá práce, ze které bolí záda, paže a taky je to nuda :o) ale nikdo jiný to za mě neudělá. Táta je celý den pryč, mamině je věčně špatně, no a  bráška? Toho jsme s máti donutily takřka psychickým nátlakem, aby "šel pomoct". Jak to dopadlo? Vyrobil dvě malé šmouhy na pětimetrové zdi...s tím, že ho bolí ruce a už ho to fakt sere. Co jiného taky od něj čekat.
Huf. Asi do dvou třetin jsem to umyla sama, zbylou horní nechala tátovi...to víš, tati, já tam fakt nedosáhnu a ze štaflí bych spadla :-) Po náročném odpoledni to tu vypadá jako lehce po boji, bez ladu a skladu, shrnutý koberec a všechny věci v prostoru kolem.
Zítra bude nabitý den a pozítří, v sobotu, bude provedena konečná přeměna zdiva na krásnou růžovou ( i když teda nevim, co proti ní všichni mají...)
Ručičky bolí, záda taky, celá Lorri je unavená a utahaná...nechejte ji odpočívat...:o)
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zase od začátku

(Kubik, 30. 8. 2007 12:56)

Mám nový stránky, ty starý jsem smazal ani nevím proč. Prostě mě to popadlo.. www.sonnesky.estranky.cz