Jdi na obsah Jdi na menu
 


Boj o území

14. 3. 2009

Každému asi někdy začne být v rodičovské domácnosti těsno. Teda až na výjimky. Znám chlapa, který i v jednatřiceti bydlí s mamkou a nijak mu to nevadí. Já se zatím stěhovat nehodlám, nijak mě tu nešikanujou, jídla dost a střechy nad hlavou taky. Že nemusím platit účty, je další plus. Mám svůj klid i soukromí, když ho potřebuju.

Co mi ale začíná vadit, je takový malý boj o území a právo na řízení domácnosti s mou máti. Ona by chtěla být stále v čele a paní domu, ale mně se to moc nelíbí...

Razantně odmítá myčku nádobí pod různými výmluvami. Já bych ji uvítala, ať to nemusím mýt furt ručně, i když, pravda, je to součást mých domácích úkolů, za které dostávám malé přilepšení ke kapesnému. Ale i kdybysme měli myčku, tak bych to tam mohla skládat a vyndávat a během té doby, co normálně meju nádobí, bych mohla stihnout další práce, ne?

Taky mi vadí kouření, ona moje máti kouří totiž, kde ji napadne. Tedy když nejsme doma nebo když ji u toho nevidíme. Občas někde najdu popel...ale dušuje se, že není její. No, škoda mluvit... ven se jí nechce, protože je tam prej zima. Tak co s tím...už jiná nebude, hulí celou dobu, co ji znám. Kdysi, když jsme měli malý 3+1, tak se hulilo všude, i v obýváku, samej popelník a smrad, ale tehdy jako malí jsme to moc nevnímali, tak snad nás to moc nepoznamenalo, ta inhalace nikotinu od mimina. Ani nám to tehdy nevadilo, ale čím jsme s bratrem starší, tím víc pakujem matku s cigaretama pryč. Teda tata taky kouří, ale ukázněněji.

Takže v mym bytě by se nemělo kouřit. Hlavně proto, že to smrdí. 

A taky bych to jinak zařídila s kobercema, jinak řečeno koupila bych nové a jiné :))


Ale jen tak se asi neodstěhuju.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Společný boj:-D

(Jaňule, 26. 3. 2009 15:30)

Budeme bojovat spolu proti kouření... Tvoje mamka nejen že je zdravotnice jako ta moje tak taky mají stený názor a stejný zlozvyk... taky se snažím ji spakovat někde ven, protože když kouří má jít ven ať s tím neotravuje druhé a když je tam zima tak ať přestane:-D kup ji na Vánoce nikotinové náplasti... U mě nevěděla jestli mě má prvně zabít nebo se začít smát nebo zpytovat svědomí... To je panečku pohled ještě krásnější než když se na tebe poprvé vůbec usměje nějaké mimčutko:-)