Jdi na obsah Jdi na menu
 


Palkovické Šmajdodožínky

22. 8. 2010

Pro velký úspěch koncertu v Tošovicích jsme se se Zeleným Drakem vypravili i do Palkovic, na tzv Palkovické dožínky, že prý je tam každý rok jen Eva a Vašek a potřebujou přilákat nějaké mladší ročníky, tak pozvali Mira.

Autobus odjížděl něco po druhé, a s obědem jsme museli hodně kvaltovat, protože jsme nehodlali přijet pozdě. Nikdy jsme v Palkovicích nebyli a netušili, kde to tam je, ale řidič prohlásil, že v centru je jakási pouť, tak to snad budou ty dožínky, a vyhodí nás tedy tam.

Bylo vedro a páreček před námi zasvěceně mluvil o Evě a Vaškovi, že by tam jako už měli být, tak jsme zajásali, tohle slavné duo jsme ještě na vlastní oči neviděli.

Tož dojeli jsme do Palkovic a za chvilku našli místo konání. Já dostala na ruku žlutý pásek, jakožto „VIP“, když jsem teda vyhrála lístek v soutěži, Drak dostal modrý, protože nevyhrál nic:o)

 Pod podiem bylo prázdno jak nikdy, lidi ukázněně seděli na lavičkách nedaleko, spořádaně poslouchali E+V a po Šmajděnkách ani stopy. Záhy jsme na ně narazili za rohem, namačkané do řádné fronty na podpis. Miro měl totiž od tří hodin autogramiádu. Tentokrát seděl v kukani uvnitř jakési obecné budovy, co měla být snad tělocvična, úřad nebo škola, namísto obvyklé lavičky/stolku venku, tak na něj nebylo vidět. Nu nevadí, jala jsem se porozhlédnout po nějakých známých z fanklubu, ale nikde nikdo, tak jsme vytáhli fandidlo.

Tím nebylo nic jiného než láhev zlatého Jelzina. Pomalu jsem usrkávala, nemám ráda, když se mi motá hlava, zato Drak pil nu…jako drak:D Za chvíli jsme trsali na Evu a Vaška. Když jsme se obzvlášť vykrúcali, Vašek na mě mrkl, heč :D Za námi byly ještě jakési taky notně posilněné fanynky a ty si vystřihly dokonce polku ve třech.

Zatímco jsme čekali, mezitím probíhala autogramiáda, které jsme se při pohledu na tu řadu ani neměli chuť účastnit, podpis a fotku jsem si odnesla už z Opavy a Drak není do těchto věcí příliš zainteresován…tak jsme sledovali ten frmol a haldy šťastných fanynek, načež příroda zavolala a šli jsme na záchod. Ten se nacházel ve stejné budově jako autogramiáda, od které onu místnost dělila jen zeď.

Tak se stalo, že Drak potkal jakéhosi člena kapely u vedlejší mušle, ale prý netuší, který to byl. Později došel k názoru, že asi Tamás, ale bez sukně.

Pod podiem se začaly srocovat fanynky, tak jsme si pohli, abychom chytli fleka v první řadě, což se nakonec povedlo. Tedy já byla namáčklá na podium a Drak mi hlídal záda zezadu, kdyby náhodou. Měla jsem trochu obavy po minulé zkušenosti z Opavy, kde taktéž nebylo žádné zábradlí… ale fanynky byly dneska velmi ukázněné. Skoro bych řekla, že na začátku až mrtvé, ale časem se probudily. Nikdo nehvízdal na píšťalku, nedělal tlakové vlny a nesnažil se stáhnout Rosemaid do kotle. Dokonce tiše sledovaly, jak kapela chystá nástroje a provádí zvukovou zkoušku, což se teda ještě nestalo.

Show mohla začít. Na pódium vletěl jako blesk Miro a rozjel to jako vždycky. Vzadu se coby tichá eminence objevila webmasterka Martinka i s kamerou a předstíraje, že tam není, to celé točila. Počas koncertu jsme s Drakem vypili celé fandidlo…a potom jsme skákali, mávali, tleskali a křičeli, Drak mě chvílemi vyhazoval do vzduchu, takže jsem poskakovala jak gumový míček, ale vůbec mi to nevadilo. Miro byl cca metr ode mě, takže jsem byla v sedmém nebi. Zblízka je fakt tak hezkej jako na fotkách:D o čemž se přesvědčuju znova a znova.

Bylo vedro, Lorrinaz celá uřícená, vlasy jsem měla nalepené na krku, tílko mi z toho skákání klouzalo pořád dolů, takže jsem si ho musela popotahovat zase nahoru, ale koukání spodního prádla jsem se stejně nevyvarovala :o)) Tak snad to nikomu moc nevadilo.

Dychtivě jsem čekala na C´est la vie, abych se nakonec dočkala, ale žádný taneček se nekonal, asi dneska neměl Miro náladu si nějakou fanynku vytáhnout. To byla doba, kdy jsem koukala se natahovat co nejpoctivěji:D tak jsem Mira několikrát držela za ruku spolu s dalšíma asi pěti holkama:D Překvapilo mě, že měl chladné prsty, přestože bylo vedro a poskakoval po podiu jako šílený. Drak říkal, že kdyby se chystal výběr fanynky na taneček, tak byl připravený mě hodit na podium jako balík, že bych si sice natloukla, ale snad by mi to za to stálo:D To je smůla, že jak se člověk dostane konečně do první řady, tak z toho nic není:D

Ale někomu jsem sáhla na nohu, mám dojem, že zrovna Tamás byl ten, koho jsem pohladila po lýtku a mrkl na mě:D ale jistá si nejsem… v tom víru vášně člověk neví, čí je:D Korunu tomu dodával Drak, který neustále křičel: „Koleno, koleno, to je bota, joooo!“ a tak dále. Na konci Miro řekl, že Vizovice musí počkat, a dostali jsme přídavek Smoke on the water, jestli si dobře pamatuju:o)

Mínus bylo v tom, že za námi stál hrozně smradlavý chlap s chomáčem chlupů v podpaží a řádně fandil…ale když člověk hleděl na Mira a nečuchal za sebe, tak se to dalo přežít.

Po koncertě jsme měli naštěstí ještě čas, tak jsme šli za Romanem, taky byl propocený až kamsik, ale to mi vůbec nezabránilo říct si o jeden VIP podpis do výstřihu a jednu fotku J Tak mám historicky první fotku s Romanem, na řadě budou další členové kapely:D

Pak jsme objevili naši Martinku, která byla už nervózní, protože kapela byla někde rozuteklá a už měli nejvyšší čas na cestu do Vizovic. Jsem zvědava, kolik hodin měli zpoždění.

Konečně jsem si udělala fotku i s ní, nemuseli jsme nikam spěchat a tak nějak to šlo. Sice jsme si zrovinka ani jeden nevzali foťák, ale mobil taky dobrý, snad to pak v počítači nebude moc hnusné:D

Následovala další cesta na WC. Na dámách byla fronta až na chodbu, tak jsem za Drakova doprovodu vklouzla na pány. Zavřeli jsme se oba dva do kabinky a dostali hroznou chuť zpívat. Tak jsme po společném vyčůrání zapěli Včera jsem byl u muziky, Bílou orchidej a ještě cosi dalšího, což rozčilovalo pána venku. Nejspíš se mu chtělo hodně na velkou, protože na nás křičel, jestli tam souložíme nebo co to tam děláme, a když jsme konečně vylezli, tak vypadal, že nás zaškrtí. My s Drakem jsme se prohýbali v křečích smíchy, myslím, že se asi bavili všichni kolem.

Drak si potom koupil ještě medovinu a hranolky…no nebylo mu z toho dvakrát dobře:D Příště radši zase šampus… :o) a ahoj v Brně!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář