Jdi na obsah Jdi na menu
 


Seminář Reiki

8. 10. 2007

V červenci tohoto roku jsem se rozhodla, že si pošlu přihlášku na kurz Reiki. A proč? K lidem a léčení mám poměrně blízko, znám několik lidí z mého okolí, kteří mají různé stupně zasvěcení a měla jsem možnost okusit účinky i na sobě, načež jsem, zezačátku poměrně skeptická, uznala, že na tom něco je a že reiki je skutečná věc :) , i když si někteří myslí, že reikisti jsou fanatičtí blázni.

V podstatě to spočívá  nejprve v zasvěcení, kdy je člověk mistrem naladěn a reiki jím začne protékat,  v praxi  to spočívá v přikládání dlaní  na druhého člověka, zvířátka, rostlinky, prostě vše živé. Tedy aspoň na prvním stupni. Koho by to zajímalo více,  má k dispozici odborné stránky a celý internet :-) takže budiž blahoslaven  strejda Google.

Termín kurzu byl stanoven na  sobotu 6.10, čili  předevčírem. Přidal se ke mně i Kuba, tak jsme  ráno společně doťapkali do čajovny Šambala, kterou jsme sice nejprve nemohli najít, ale potom  hurá sláva :-) Už nás tam čekalo několik  lidí, stepujících před vchodem, o kterých jsme usoudili, že to jsou naši spolukurzisti, a také  se tam mihla jedna tmavovlasá osůbka, vypadající jako mistryně z fotek na netu.

 Tak  nač otálet, pozvali nás  dovnitř, posadit se do čajovny, než se připraví místnost. Mezitím se nás tam sešla skupinka asi čtyř lidí a pomalu jsme se nesměle seznamovali. Do devíti  dorazil i zbytek přihlášených. V konečném počtu devíti lidiček jsme se rozesadili na židličky  do kruhu, z přehrávače se linula tichá meditační hudba a z čajovny sem pronikaly vůně čajů a vodní dýmky.

Všichni jsme byůli lehce nervozní, posedávali, někteří se zuli ( ale jak se později ukázalo,  lepší by bylo se obout :-))) Obdrželi jsme  skripta, Miluška ( mistryně) se posadila do "čela" kruhu a seminář mohl začít.

Povídání  se točilo zejména kolem  energie, kolem různých metod, lidských vztahů, strachů, nemocí...občas proloženo několika případy z praxe.

Všichni seděli, poslouchali,  něktěří již podruhé, jak jsem se později dozvěděla, prostě si celé to sezení přišli zopakovat, aby se na něj podívali zase z jiného úhlu. Nakonec, proč ne, když to někomu vyhovuje...

Dopoledne uteklo jako  voda a následovala hodinová, první větší pauza. S Kubou  jsme si zašli  do Alberta  koupit ledovou kávu a poobědvali jsme, načež jsme se vrátili  zpátky a byli moc  zvědaví.... na zasvěcení, které mělo přijít právě v nejbližší době.

Napjatě jsem sledovala, jak Miluška obchází  Kubu, který seděl uvolněně na židli, zatímco  blízko něj malovala do vzduchu zasvěcovací symboly. Po  několika minutách vyšel z místnosti a vystřídala jsem ho.

Posadila jsem se na židli, plna očekávání, co bude dál. Miluška  se pustila do iniciace a já se snažila vnímat co nejvíc. Pocity byly opravdu rozmanité.  Silným vjemem  bylo teplo, vycházející z Milušky a jejích dlaní, potom taky vlny tepla na tváři. Zavřela jsem oči a vnímala stíny kolem. Po chvíli zmizely a  za zavřenými víčky byla tma. Otevřela jsem klapky a sledovala okolí. Venku bylo potemnělo, svítily svíčky, hrála jemná hudba a celá atmosféra byla zvláštně sváteční...výjimečná.

Čtyřikrát zopakovala postup,  lehce se uklonila a poděkovala za důvěru. Vyšla jsem na chodbu a cítila se zvláštně. Opravdu. Brněly mi dlaně a bylo mi  velké teplo, svlíkla jsem si mikinu a posadila se vedle ostatních  již zasvěcených.  Začali jsme se smát, nikdo neví proč ani čemu, ale bylo to uvolňující. Po chvíli přišla Miluška, posadila se před nás na koberec a začala se smát taky.  Všichni jsme se cítili tak nějak...noví.  Po  společně strávené chechtací chvíli jsme se vrátili zpátky do místnosti a začala  výuka  poloh rukou, aneb Jak v praxi použít reiki. Kdybych tvrdila,  že to bylo bez vjemů, tak bych lhala.  Cítila jsem příjemné teplo, v podstatě cítím jenom teplo :-))) ale  někteří necítí nic, tak je to dobrý :))

Po návratu domů mě přepadla únava. Kámoš tvrdil, že on taky usínal, kdekoliv, když  byl  čerstvě zasvěcen :-)  já jenom zívám, jsem na tom  ještě fajn.  Druhý den mě začaly bolet čelisti, bylo mi nevolno, slabo, zima, další den začaly bolet záda, všechny místa, které mě chronicky pobolívaly.  Podle všech je to jedině dobře, protože se  mi pročišťuje organismus.

No, jsem zvědavá, kdy  mi bude lépe. Maximálně to má trvat  tři týdny a potom se uvidí...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář